تبلیغات
Business 4ever - دانستنی های تجارت - بانك جهانی
Business 4ever
پشتكار ، تفاوت ظریف بین شكست و كامیابی است.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1389 توسط رسول بنائیان | نظرات ()

این بانك در واقع یك بانك معمولی نیست بلكه از دو موسسه توسعه‌ای تشكیل شده است. بانك بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) و كانون بین‌المللی توسعه (IDA). هر دوی این موسسات نقشی متفاوت ولی حمایت كننده در ماموریت بانك جهانی برای كاهش فقر و بهبود سطح استانداردهای زندگی، ایفامی كنند. سازمان‌های فوق مشتركا برای كشورهای درحال توسعه وام‌های كم بهره، اعتبار بدون بهره و  تامین اعتبار می‌كند.

فعالیت‌ها
كشورهای كم درآمد دنیا به دلیل نرخ بالای بهره، قادر به گرفتن وام در بازارهای بین‌المللی نیستند. این كشورها، علاوه بر كمك‌ها و وام‌های مستقیم از كشورهای توسعه یافته، از بانك جهانی اعتبار، وام بدون بهره و كمك فنی دریافت می‌كنند كه به آنها توانایی تامین نیازهای اولیه و خدمات اساسی را می‌دهد. این كشورها 35 تا 40 سال برای بازپرداخت وام‌ها وقت دارند كه تا 10 سال قابل تمدید است.

یكی دیگر از خدمات این سازمان؛ كاستن از بدهی كشورهای فقیر بسیار بدهكار (HIPC)  است. این امكان باعث می‌شود كه این كشورها به جای بازپرداخت وام آنرا صرف مسكن، آموزش و پرورش، بهداشت و برنامه های رفاهی برای مردم نیازمند، كنند.

ضمنا بانك جهانی حمایت از مبارزه علیه ایدز را در راس برنامه های خود قرار داده و بزرگترین تامین كننده بودجه برای برنامه های ضد اچ.ای. وی(ایدز) در دنیاست. تعهدات فعلی این بانك به سازمان‌های مبارزه با ایدز بیش از 3/1 میلیارد دلار می‌باشد كه نیمی از آن تنها به آفریقای جنوبی اختصاص داده شده است.

پروژه‌ها
در حال حاضر 1،800 پروژه در كشورهای در حال توسعه توسط بانك جهانی در دست اجراست. درمیان این پروژه ها طرح  ارتقای سطح آگاهی در مورد ایدز در گینه، تامین تسهیلات آموزشی برای دختران در بنگلادش، كمك به بازسازی تیمور شرقی پس از استقلال و كمك به بازسازی گجرات در هندوستان؛ به چشم می خورد.

دفتر مركزی بانك جهانی در واشنگتن است و حدود 10000 كارشناس توسعه در 100 شعبه این بانك در سراسر جهان مشغول به كارند.

با آرزوی اوقاتی خوش و مملو از موفقیت برای شما
درباره وبلاگ
( به نام خدا )

بنده رسول هستم و در حال حاضر داوطلب شركت در كنكور كارشناسی ارشد رشته MBA، با توجه به اینكه دارای مدرك مهندسی نرم افزار و مدرك زبان بین المللی IELTS می باشم، تصمیم به ایجاد این وبلاگ نمودم تا بتوانم مطالب كمكی مربوط به كنكور MBA را در دسترس متقاضیان محترم قرار دهم.

توجه: استفاده از مطالب وبلاگ همراه با ذكر منبع، بلامانع می باشد، با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما.

(رسول بنائیان - پائیز 1389)
موضوعات
آخرین مطالب
نویسنده و طراح وبلاگ
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.